Oslavy 30. výročí vzniku 7. mb 30. září - 4. října 2024

POZVÁNKA NA OSLAVY 
30. VÝROČÍ 
7. MECHANIZOVANÉ BRIGÁDY „DUKELSKÉ“

Vážení spoluobčané,

dovoluji si vás pozvat na oslavy 30. výročí založení 7. mechanizované brigády „Dukelské“, které se konají ve dnech 30. září až 4. října 2024 v posádce Hranice a VVP Libavá, Velká Střelná. Slibujeme návštěvníkům nezapomenutelný týden plný zajímavých událostí.

Dne 1. října 2024 uplyne 30 let od vzniku 7. mechanizované brigády „Dukelské“. V roce 1993 nařízením Náčelníka generálního štábu Armády České republiky byla zahájena příprava vzniku 7. mechanizované brigády. Dne 1. října 1994 transformací 3. mechanizované divize v Kroměříži došlo ke vzniku 7. mechanizované brigády. Významné výročí 7. mechanizované brigády je na spadnutí a přípravy na jubilejní oslavy jsou v plném proudu. 

7. mechanizovaná brigáda slaví třicetiny

Oslavy třiceti let existence 7. mechanizované brigády budou skutečně zajímavé: chystá se přelet nad Masarykovým náměstím v Hranicích či přednášky ve Stálé expozici. Největší předpoklad zájmu z řad veřejnosti vidíme statickou a dynamickou ukázku na VVP Libavá a v neposlední řadě oslavy zakončíme slavnostním nástupem na Masarykově náměstí.

Akční program zaujme studenty i širokou veřejnost

Program zdarma, na který vojáci zvou školy i veřejnost, klade důraz právě na akční scény: takzvané statické a dynamické ukázky v prostoru VVP Libavá (bude zřízena kyvadlová doprava z posádky Přáslavice). Taktéž Vás zveme na slavnostní nástup na Masarykově náměstí v Hranicích. Vystoupí i Ústřední hudba Armády ČR.

Zblízka ale zájemci budou moci omrknout i rozmanitou techniku. K vidění bude nejen řada ručních zbraní, ale mají chybět pásový tank Leopard 2A4, bojové vozidlo pěchoty BVP-2 či Tatra 815-7 PRAM s minometem. Obrovským lákadlem se jistě stane bojové vozidlo pěchoty CV90 v prostoru VVP Libavá, Velká Střelná.

Věříme, že tyto oslavy budou nejen vzpomínkou na minulost, ale i pohledem do budoucnosti 7. mechanizované brigády „Dukelské“. Přijďte se s námi podělit o tuto výjimečnou událost a zapojit se do oslav třicetiletého výročí této významné vojenské jednotky.

Těšíme se na vaši účast.

                                                                                                       brigádní generál Zdeněk Mikula, MSS     

                               velitel 7. mechanizované brigády

Bojový prapor