Home page > Aktuality > Vojáci 72. mechanizovaného praporu ovládli střeleckou soutěž velitele 7. mechanizované brigády

Vojáci 72. mechanizovaného praporu ovládli střeleckou soutěž velitele 7. mechanizované brigády

Skvělého výsledku dosáhli příslušníci 72. mpr ve Střelecké soutěži velitele 7. mechanizované brigády.

Na pěší střelnici Daskabát se sešlo v pondělí 5. června 2023 celkem 21 dvoučlenných družstev mužů a 3 dvoučlenná družstva žen ze všech útvarů brigády. Poměřily své schopnosti ve střelbě z ručních zbraní. „Po zkušenostech z předešlých ročníků jsme upravili a ztížili podmínky jednotlivých disciplín a také jsou disciplíny sjednoceny pro mužská i ženská družstva. Na soutěžící tak čekalo pět disciplíny, dvě pouze z pistole CZ P10C a tři jak z pistole, tak z útočné pušky Bren 2, všechny omezené časem,“ přibližuje soutěž hlavní rozhodčí praporčík Michal Kozák.  Soutěžící vedli střelbu na vzdálenost od 7 do 200 metrů, přičemž přesnost střelby byla ovlivněna časovými limity, které měli na vystřílení stanoveného počtu nábojů.

„Střelecká soutěž pomáhá k upevňování dovedností a návyku ve střelecké přípravě, je příležitostí k výměně zkušeností a v neposlední řadě také k vybrání zástupců brigády na soutěž velitele pozemních sil,“ uvedl před vyhlášením výsledků náčelník štábu 7. mechanizované brigády plukovník Milan Zvirinský. „Tak, jak jsem vás sledoval, nemám obavy o reprezentaci brigády“ řekl zastupující vrchní praporčík Rostislav Panáček. Poté již následovalo slavnostní vyhlášení výsledků, kde zabodovali především příslušníci 72. mechanizovaného praporu.


První dvě místa v kategorii dvoučlenných družstev muži získali příslušníci 72. mechanizovaného praporu. 1. místo obsadil nadporučík Martin Smékal s nadrotmistrem Lukášem Hudečkem, 2. místo si odnesl rotný Patrik Motl s desátníkem Janem Mokrošem a třetí místo obsadil 73. tankový prapor desátník Filip Rangotis s desátníkem Ondřejem Balajkou.  V kategorii žen místo 8 družstev se účastnila pouze 3 družstva a tak organizátoři akce rozhodli, že ocenění dostane pouze vítězné družstvo a tím se stal 72. mechanizovaný prapor ve složení rotmistryně Monika Matoušková s rotmistryní Veronikou Drietonskou.

„Nálada byla letos skvělá a nechybělo odhodlání nastřílet co nejvíce bodů. Ovšem stejně velká byla nervozita, a to hlavně proto, že minulé dva ročníky jsme vyhrály a chtěly jsme mít zlatý hattrick. Sice se nám to nepovedlo, ale soutěž jsme si užily“ svěřila se se svými pocity členka vítězného ženského družstva z předchozích dvou ročníků rotmistryně Tanenbergerová.

Soutěž podpořili tradiční partneři "sedmičky" společnosti CZ UB Česká zbrojovka, a.s. a Meopta-optika, s.r.o..

Fotogalerie

Nahoru