Home page > Aktuality > Třetí ročník mezinárodní střelecké soutěže „Pohár Moravské brigády“

Třetí ročník mezinárodní střelecké soutěže „Pohár Moravské brigády“

Na pěší střelnici Daskabát se v pondělí 15. - 17. května 2023 sešli nejlepší střelci na třetím ročníku mezinárodní střelecké soutěže "Pohár Moravské brigády".

Velitelé všech útvarů brigády vyslali svá družstva, aby poměřily své schopnosti ve střelbě z ručních zbraní. „Po zkušenostech z minulého ročníku se upravili a ztížili podmínky jednotlivých disciplín a také se sjednotili disciplíny mužů i žen. Na soutěžící tak čekal nespočet disciplín, z pistole a útočné pušky Bren, všechny omezené časem,“ přibližuje soutěž jeden z jejích organizátorů praporčík Michal Kozák.  Soutěžící vedli střelbu na různé vzdálenosti od 10 do 100 metrů, přičemž přesnost střelby byla výrazně ovlivněna časovými limity, které měli na vystřílení stanoveného počtu nábojů. Bylo to třídenní nezastavitelné rodeo. Fyzická zátěž, střelba na čas, počasí, viditelnost, vzdálenost terčů. To všechno a mnohem více byly stěžejní podmínky, které soutěžícím ne vždy hrály do karet. Každý tým reprezentující svou zemi předvedl to nejlepší.

Střelecká soutěž napomáhá k upevňování návyků a dovedností ve střelecké přípravě, je příležitostí k výměně zkušeností, avšak přesto pohár zůstal na domácí půdě. Vítězným týmem bylo střelecké duo našich bratrů z Bučovic. Nejlepší družstvo postavil 74. mechanizovaný prapor z Bučovic, druhé místo obsadil 43. výsadkový pluk Chrudim, třetí byl 44. lehký motorizovaný prapor Jindřichův Hradec.

Obrovské dík patří především sponzoru z České zbrojovky!

Všem výhercům gratulujeme.

 

Fotogalerie

Nahoru