Home page > Aktuality > Nezapomínáme na své kamarády a kolegy

Nezapomínáme na své kamarády a kolegy

Plníme náročné úkoly doma i v zahraničí,  a ani přitom nezapomínají naši kluci a holky ze 71. mechanizovaného praporu "Sibiřského" na své kamarády a kolegy, kterým život připravil těžkou zkoušku.

Svůj velkorysý “africký projekt” si sami vymysleli a úspěšně zrealizovali. Když se v roce 2022 borci z Bamaka rozhodli, že v Africe dohromady uběhnou přes 7 tisíc kilometrů (vzdálenost z Bamaka domů) v rámci tzv. Hranické sedmy a pak mezi sebou vyberou peníze, zdálo se to jako celkem bláznivý nápad. Povedlo se obojí. 

Dne 21. 4. 2023 předali Vojenskému fondu solidarity šek na 70 tisíc korun. Symbolický šek u 7. mechanizované brigády Hranice převzal hlavní kaplan AČR plk. gšt. Jaroslav Knichal.

Poté, co se pánové a dámy ze 7. úkolového uskupení doslechli o zdravotních problémech našeho bývalého kolegy a kamaráda ze 7. mechanizované brigády Standy Holotíka, neváhali a udělali ještě jednu sbírku. Na jeho rehabilitace vybrali přes 40 tisíc korun.

Děkujeme všem, kteří se do projektu “Hranická sedma” zapojili - jsme na vás opravdu moc hrdí. Radost máme i z pokroků válečného veterána Standy Holotíka, který se dál statečně pere s následky mozkové příhody. Stando, bojuj! Stojíme za tebou.

Fotogalerie

Nahoru