Úvodní stránka > Aktuality > Slaňování přehrady zpestřilo letošní Letní libavský speciál

Slaňování přehrady zpestřilo letošní Letní libavský speciál

Ve dnech 9. – 12. července 2018 proběhl další ročník vojenského přírodního víceboje s názvem Letní libavský speciál. Soutěž, jejímž organizátorem je 7. mechanizovaná brigáda, je určená tříčlenným hlídkám z útvarů pozemních sil Armády České republiky a je kvalifikací na Summer Survival, mezinárodní mistrovství AČR.

  

Letos se jej zúčastnilo celkem 7 týmů ze 4. brigády rychlého nasazení, 7. mechanizované brigády a 13. dělostřeleckého pluku. V průběhu tří dní a dvou nocí absolvovali soutěžící týmy mnoha kilometrové přesuny náročným terénem vojenského újezdu, přičemž o místě svého dalšího putování se v podobě souřadnic dověděli vždy až po absolvování disciplíny aktuálního stanoviště.

  

Závod, zaměřený na témata spadající pod tzv. speciální tělesnou přípravu jako je např. vojenské lezení nebo vojenské plavání, začal ve městě Libavá kontrolou povinné výbavy. Poté byly týmy převezeny k vodní nádrži Barnov, kde první disciplínou soutěž reálně začala. V jejím rámci týmy absolvovaly překonávání vodní překážky, orientační závod, zdolání skalního masivu, běh s minami, airsoftovou střelbu nebo část combat fitness testu. Nejlepšího umístění nakonec dosáhl tým 44. lehkého motorizovaného praporu Jindřichův Hradec, na druhém místě skončili příslušníci 43. výsadkového praporu a na třetím pak další tým z Jindřichova Hradce.

  

„Tak jako jsme loňský ročník zpestřili lanovou dráhou a překážkami rozmístěnými v areálu hradu Helfštýn, chtěli jsme i letos závodníky zavést do trochu jiného prostředí, než je vojenský výcvikový prostor. Slanění kružberské přehrady se jevilo jako další vhodný a neobvyklý způsob prověření lezeckých dovedností soutěžících a s trochou štěstí se nám tento nápad podařilo dotáhnout do konce,“ dodává kapitán Ladislav Procházka, jeden z organizátorů víceboje.

Nahoru