Home page > Aktuality

Aktuality

Ministr obrany vyhlásil Týden solidarity, připojte se i vy!

Publikováno: 30.11.2020 Autor: Karel Hausmajer

Vojenský fond solidarity už pátým rokem pomáhá vojákům i jejich blízkým, kteří se ocitnou v těžké životní situaci. Letos, už podruhé, vyhlásil ministr obrany Týden solidarity, v němž vyzývá nejen zaměstnance resortu obrany a vojáky k vzájemné solidaritě a podpoře. Jeho součástí je také sdílení příběhů solidarity z vašeho okolí. Vloni tato iniciativa fondu přinesla téměř 600 tisíc korun. V týdnu od 30. listopadu do 6. prosince můžete přispět i vy! ...

Sbírka pro fond solidarity

Publikováno: 26.11.2020 Autor: Karel Hausmajer

 Dne 24. listopadu předala 7. mechanizovaná brigáda „Dukelská“ zástupcům Vojenského fondu solidarity výtěžek finanční sbírky pořádané ke Dni válečných veteránů. Také letos probíhala sbírka ke Dni válečných veteránů, která se stala již tradiční součástí života posádek 7. mechanizované brigády.

Střelby spojovací roty

Publikováno: 26.11.2020 Autor: Karel Hausmajer

Střelby  spojovací roty 7. mechanizované brigády proběhly 25. listopadu na střelnici bojových vozidel v Přáslavicích prakticky již v zimních podmínkách. Noční mráz doplnila mrznoucí ranní mlha. Takové podmínky nás ale zastavit ani omezit nemohou, a lidé, technika i zbraně na ně jsou připravené.

Nasazení v domově seniorů v Hranicích

Publikováno: 24.11.2020 Autor: Karel Hausmajer

Řada našich vojáků pomáhá se zvládáním krize způsobené pandemií viru covid-19. Napříč celým spektrem zařízení od nemocnic přes domovy seniorů, naši vojáci staví odběrové týmy, nebo pomáhají v call centrech.

Nasazení vojáků v domovech pro seniory

Publikováno: 14.10.2020 Autor: Karel Hausmajer

Celkem 17 vojáků ze 72. mechanizovaného praporu Přáslavice dnes nastoupilo na výpomoc do dvou domovů pro seniory na Ostravsku. Budou zde opět vykonávat pomocné práce pod odborným dohledem místního personálu.

Stránky

Nahoru