Home page > Aktuality

Aktuality

čtvrtý ročník LETNÍ ŠKOLY DIPLOMACIE

Publikováno: 27.8.2020 Autor: Karel Hausmajer

26. srpna 2020 proběhl již čtvrtý ročník LETNÍ ŠKOLY DIPLOMACIE pro středoškolské studenty pořádaný Katedrou politologie a evropských studií Univerzity Palackého ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR.Ačkoli je čas prázdnin a situaci komplikují i protiepidemická opatření, téměř čtyřicítky mladých studentů se ujali kluci od 72. mechanizovaného praporu a 73. tankového praporu v posádce Přáslavice.

„S rozumem a odvahou“

Publikováno: 23.8.2020 Autor: Karel Hausmajer

....Tak zní motto Útvaru rychlého nasazení Policie ČR. Všeobecně známý název URNA. Elita mezi elitou. Útvar, který se vždy objevuje v těch nejkrizovějších situacích.  Dnem 20. 8. 2020 započala pro 7. mechanizovanou brigádu série přednášek se zajímavými a motivujícími přednášejícími. Jsou to osobnosti, které mohou předat velké množství informací a především osobních zkušeností. A právě ty jsou to nejcennější, co si mohou posluchači z přednášky odnést.

Bezpečná jízda je pro nás základ

Publikováno: 22.7.2020 Autor: Karel Hausmajer

Práce řidiče profesionála je školou života a o to víc to platí po vojenské řidiče nákladních vozidel. Ti na rozdíl od „kamioňáků“ musejí zvládat jízdu ve všech myslitelných podmínkách a často se tak především v terénu dostávají na hranici možností svých vozidel i vlastních schopností.

V historickém Zrcadlovém sále hranické posádky proběhl první slavnostní povyšovací ceremoniál

Publikováno: 2.7.2020 Autor: Karel Hausmajer

V Zrcadlovém sálu, který je chloubou hranické posádky kasáren generála Zahálky, proběhlo dne 30. června 2020 první slavnostní povyšování v novodobé historii Velitelství 7. mechanizované brigády „Dukelské“. Během tohoto slavnostního aktu se také konalo rozloučení s vojáky, kteří odcházejí sloužit k jiným útvarům.

Slavnostní nástup ke dni ozbrojených sil

Publikováno: 29.6.2020 Autor: Karel Hausmajer

Den ozbrojených sil je nositelem významné tradice a připomínkou hodnot ke kterým se 7. mechanizovaná brigáda a její prapory hrdě hlásí. V hranické posádce si dvoustovka vojáků opět připomíná slavnostním nástupem, jak velký význam pro vznik našeho státu měli Československé legie. Odvaha a hrdinství legionářů, kteří výrazně přispěli k tomu, že při slavnostní přísaze Československé střelecké brigády dne 30. června 1918 v Darney, uznala Francie naše právo na národní sebeurčení.

Stránky

Nahoru