Home page > Aktuality > Pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic navštívil přáslavickou posádku

Pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic navštívil přáslavickou posádku

Posádku Přáslavice navštívil ve čtvrtek 2. května pověřený náměstek pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Ministerstva obrany Filip Říha. Cílem jeho návštěvy bylo seznámit se s areálem a útvary, jichž se bezprostředně týká projekt přezbrojení na nová bojová vozidla pěchoty.

Společně s náměstkem Říhou přiletěla i delegace členů Oddělení projektu pořízení bojového vozidla pěchoty v čele s jejím vedoucím plukovníkem Ctiradem Gazdou. V areálu přáslavických kasáren je přivítal velitel 7. mechanizované brigády plukovník Jiří David společně s dalšími hlavními funkcionáři brigády a podřízených praporů.

 

„Chtěl jsem osobně vidět jaká je situace u útvarů a základen, jichž se týkají modernizační projekty. Z podkladové dokumentace totiž nikdy nevyčtete úplně vše a jednou vidět je lepší než stokrát číst. Projekt přezbrojení na nová vozidla pěchoty není jen o technice samotné. Potřebujete k ní nezbytně i odpovídající zázemí, právě proto jsem dnes tady,“ řekl náměstek Říha.

Po úvodní prezentaci se delegace s doprovodem přesunula do parků vojenské techniky jak tankového, tak mechanizovaného praporu. Zde si náměstek Říha detailně prohlédl všechny varianty současného bojového vozidla pěchoty BVP-2, která mají být v budoucnu nahrazena. Vedle bojové verze jsou to například velitelská, spojovací, dílenská či vyprošťovací verze. Nahlédl ale i do prostor, kde jsou výcvikové trenažéry, do garáží bojové techniky, myčky vojenských vozidel či do pracovně pobytových zón přáslavických kasáren.

 

„Mohu srovnávat s leteckými základnami, které jsem dosud navštívil. Máte můj obdiv za to, v jak náročných podmínkách dokážete s technikou pracovat a udržovat ji. Umožnili jste mi načerpat mnoho důležitých informací a potvrdili jste mi fakt, že problematika přezbrojení představuje složitý komplex, vyžadující koordinovanou součinnost mnoha prvků resortu,“ dodal na závěr návštěvy náměstek Říha.

Nahoru