Čtvrtý ročník mezinárodní střelecké soutěže „Pohár Moravské brigády“

Střelecká soutěž
  • 29.5.2024
  • kpt. Mgr. Romana Spitzerová

Na pěší střelnici Daskabát se v úterý 21. – 23. května 2024 sešli nejlepší střelci na čtvrtém ročníku mezinárodní střelecké soutěže "Pohár Moravské brigády".

Velitelé všech útvarů brigády vyslali svá družstva, aby poměřily své schopnosti ve střelbě z ručních zbraní. „Po zkušenostech z minulého ročníku se upravili a ztížili podmínky jednotlivých disciplín. Na soutěžící tak čekal nespočet disciplín (15 stanovišť), z pistole a útočné pušky Bren 2, většina omezená časem. Nejzajímavější pro všechny soutěžící byla překážková dráha, kde se střelec musel přizpůsobovat atypickým střeleckým podmínkám. Další byla střelba zpoza a zevnitř auta a také z kufru,“ přibližuje soutěž jeden z jejích organizátorů nadrotmistr Tomáš Sölöši.  Soutěžící vedli střelbu na různé vzdálenosti od 10 do 200 metrů, přičemž přesnost střelby byla výrazně ovlivněna časovými limity, které měli na vystřílení stanoveného počtu nábojů. Žádný soutěžící se nemohl předem nijak připravit, protože propozice se účastníkům zmínila vždy před samotnou disciplínou. Každý soutěžící se proto musel na místě rychle zorientovat a rozhodovat. Bylo to třídenní nezastavitelné rodeo. Fyzická zátěž, střelba na čas, počasí, vzdálenost terčů. To všechno a mnohem více byly stěžejní podmínky, které soutěžícím ne vždy hrály do karet. Každý tým reprezentující svou zemi, svůj útvar předvedl to nejlepší.

Střelecká soutěž napomáhá k upevňování návyků a dovedností ve střelecké přípravě, je příležitostí k výměně zkušeností. Vítězným týmem bylo střelecké duo z 601. skupiny speciálních sil z Prostějova, druhé místo obsadil 13. dělostřelecký pluk Jince a třetí místo Celné správa SON.

Absolutním vítězem soutěže se stal příslušník z 601. skupiny speciálních sil, který byl zcela bezchybný a stal se tak absolutním vítězem soutěže.

Je dostříleno zastupující velitel 7. mechanizované brigády plukovník gšt. Ing. Miroslav Vybíhal spolu se zástupci sponzorských firem z Meopty-optika a České Zbrojovky předal ceny a pogratulovat vítězům.

„Soutěž je dobrá chvíle pro to si aktivně odpočinout utužit týmového ducha i předvést 
to nejlepší v sobě.  Všichni odsud odcházíte jako vítězové“: říká na závěr zastupující velitel brigády plukovník gšt. Ing. Miroslav Vybíhal.

Obrovské dík patří především sponzoru z České zbrojovky a Meopta-optika!

Všem výhercům gratulujeme.