Úvodní stránka > Aktuality > Warrior Camp - tak trochu jiná střelecká soutěž

Warrior Camp - tak trochu jiná střelecká soutěž

V prostředí vojenské zkušební střelnice Bzenec se ve dnech 31. května až 2. června 2017 konala další ze střeleckých soutěží. Ve spolupráci s firmou Česká zbrojovka Uherský Brod zde 7. mechanizovaná brigáda uspořádala nultý ročník akce s názvem Warrior Camp.

 

Zkušebního ročníku se zúčastnili nejen střelci z mechanizované brigády, ale i dalších jednotek AČR, Hradní stráže a Policie České republiky. Letošním cílem organizátorů přitom bylo především ověření funkčnosti neobvyklého konceptu této střelecké soutěže dvojic. Ty byly losovány náhodně přímo na místě tak, aby se nestalo, že se sejdou dva střelci ze stejného útvaru, ale naopak v ideálním případě tým vytvoří např. vojenský profesionál s policistou. "Jde nám o to, aby se na této soutěži nepotkávaly již sehrané dvojice, které vědí, do čeho jdou. Z toho důvodu se také střelci o tom, z jakých zbraní budou střílet a jaké disciplíny je čekají, dozvěděli až v první den příjezdu na střelnici," upřesňuje specifika soutěže jeden z jejích hlavních organizátorů praporčík František Gál. 

  

Během soutěže se střílelo ze čtyř druhů zbraní, jež všechny dodala Česká zbrojovka Uherský Brod. Jednalo se o pistoli CZ P-10 C, CZ BREN 2, CZ SCORPION EVO a prototyp odstřelovací pušky. Kromě poslední zmíněné pušky měla každá disciplína svoji dynamickou a "mířenkovou" variantu, dohromady byly týmy tedy hodnoceny v sedmi kategoriích. "Kromě prohloubení dosavadní spolupráce s firmou nám šlo o to rozvinout spolupráci mezi jednotlivými útvary armády a dalších ozbrojených složek a lépe se vzájemně poznat," dodává praporčík Gál.  

Nás může těšit, že na nejvyšších příčkách se v tomto zkušebním ročníku umístili naši příslušníci. První místo získala dvojice Tomáš Buriánek (73. tankový prapor) a Tomáš Beigl (4. brigáda rychlého nasazení), a na druhém místě skončila dvojice Stanislav Holotík (74. lehký motorizovaný prapor) a Miloš Maleček (Policie ČR).

 

 

Foto: četař Michal Šindler

Nahoru