Úvodní stránka > Aktuality > Vojenský attaché plukovník Bowman navštívil naše jednotky

Vojenský attaché plukovník Bowman navštívil naše jednotky

Koncem minulého týdne navštívil jednotky 7. mechanizované brigády vojenský attaché Spojených států amerických plukovník Roger Bowman.

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 se v hranických kasárnách generála Zahálky sešel s velitelem 7. mechanizované brigády plukovníkem Jiří Davidem, velitelem 71. mechanizovaného praporu podplukovníkem Petrem Blechou a dalšími hlavními funkcionáři hranické posádky. Zde se seznámil se strukturou, úkoly, výzbrojí či partnerskými jednotkami a cvičeními "moravské brigády" a prohlédl si techniku mechanizovaného praporu. Náčelník zpravodajského oddělení velitelství brigády major Jan Komínek plukovníka Bowmana také podrobně seznámil s jednotlivými společnými cvičení 7. mechanizované brigády a jednotek ozbrojených sil Spojených států amerických, jímž bylo například i cvičení SCREENER 2017.

 

V pátek 26. ledna se přesunul do posádky Přáslavice, kde jej přivítal jak podplukovník Miroslav Vybíhal, velitel 72. mechanizovaného praporu, tak podplukovník Ján Kerdík, velitel 73. tankového praporu. I oni vojenského attaché blíže seznámili se strukturou, úkoly či dosavadními nasazení jejich jednotek v zahraničních operacích. V parku vojenského techniky pak plukovníka Bowmana čekala ukázka hlavních typů bojové techniky a ručních zbraní našich mechanizovaných jednotek.

 

Nahoru