Home page > Aktuality > Součástí přírodního víceboje bylo i dobývání pevnosti

Součástí přírodního víceboje bylo i dobývání pevnosti

Osm armádních týmů změřilo tento týden své síly ve vojenském újezdu Libavá ve vojenském přírodním víceboji Letní libavský speciál. Soutěž, kterou organizovala 7. mechanizovaná brigáda, je určená tříčlenným hlídkám z útvarů pozemních sil Armády České republiky a je kvalifikací na mezinárodní mistrovství Summer Survival.

  

Týmy ze 4. brigády rychlého nasazení, 7. mechanizované brigády a 13. dělostřeleckého pluku absolvovaly v průběhu tří dnů a dvou nocí devět různých disciplín a více jak padesát kilometrů přesunů. „Finále předchozích ročníků jsme zpestřili využitím civilních prostor hradu Helfštýn či přehrady Kružberk. Letos se nám podařilo domluvit Fort Radíkov u Olomouce. Po celé pevnosti bylo pro soutěžící připraveno hned několik překážek a nejrůznějších úkolů. Týmy si zde musely poradit například s řezáním klády nebo slalomem na historickém kole,“ přibližuje kapitán Ladislav Procházka, hlavní organizátor tohoto víceboje.

  

Soutěž je ale především spojena se speciální tělesnou přípravou. Hlídky proto překonávaly vodní překážky, zdolávaly skalní masiv, absolvovaly orientační závod nebo společný combat fitness test. Přesuny v náročném terénu prověřily kromě fyzické kondice také znalosti vojáků z topografie a schopnost efektivně zplánovat budoucí trasu.

  

Ve čtvrtek 4. července 2019 se z nejlepších výsledků mohl radovat tým 73. tankového praporu Přáslavice. Na druhém místě skončili příslušníci 44. lehkého motorizovaného praporu a na třetím tým 71. mechanizovaného praporu Hranice.

Nahoru