Úvodní stránka > Aktuality > Nejlepší řidiči brigády

Nejlepší řidiči brigády

V polovině června se uskutečnil již druhý ročník soutěže „Nejlepší řidič 7. mechanizované brigády“, na jehož organizaci se podíleli především praporčík Přemysl Staněk z oddělení bojové přípravy se svým týmem nejlepších koordinátorů řidičské přípravy u brigády.

Soutěžilo se v kategorii řidiče bojových vozidel BVP - 2 a řidiče zabezpečovacích vozidel na typech vozidel Tatra 810, Tatra 815, UAZ 469 a LRD 90-130.  Soutěžící museli prokázat znalost pravidel silničního provozu, používání vozidel ozbrojených sil, zásad bezpečné jízdy, technické znalosti konstrukce a údržby a schopnost bravurně ovládat své vozidlo v různých obtížných režimech jízdy na čas a na přesnost.        

Vítězové jednotlivých kategorií se svým uměním nominovali nejen do superfinále
o „Putovní pohár nejlepšího řidiče 7. mb“, ale zároveň do celoarmádní soutěže „Nejlepší řidič AČR“, která se uskuteční ve dnech 21. 9. – 23. 9. 2016 u Velitelství výcviku - Vojenské akademie Vyškov.

„Viděl jsem zde velice kvalitní výkony, je vidět, že svá vozidla ovládáte opravdu dokonale,“ uvedl při závěrečném vyhodnocení velitel brigády plukovník Pavel Lipka. „Znova vám chci ale připomenout to nejdůležitější – vždy, za všech okolností musíte myslet především na bezpečnost jízdy. Denně zodpovídáte za životy a zdraví a žádný úkol není tak důležitý, abyste kvůli němu cokoli riskovali. To mějte neustále na paměti.“ 

 

Výsledková listina:

 

Kategorie BVP-2

1.         čet.      Martin NESÉT 73. tpr

2.         des.      Tomáš HOLÍK            72. mpr

3.         des.      Mojmír VLČEK          73. tpr

Kategorie UAZ 469

1.         čet.      Roman FERFECKÝ    73. tpr

2.         des.      Zdeněk PATERNA     73. tpr

3.         čet.      Michal ONDRA          provč Ve 7. mb

Kategorie T-810

1.         des.      Jaroslav NÁHLÍK       71. mpr

2.         des.      Martin PAVLÍK          73. tpr

3.         des.      Radek FŇUKAL        spojr Ve 7. mb

Kategorie T-815

1.         des.      Ondřej GREPL            73. tpr

2.         čet.      David URBLÍK           73. tpr

3.         čet.      Ladislav KUNDRÁT   71. mpr

Kategorie LRD 90-130

1.         čet.      Lukáš KLÍMA spojr Ve 7. mb

2.         des.      Tomáš PONČÍK         spojr Ve 7. mb

SUPERFINÁLE

1.         čet.      Martin NESÉT 73. tpr

2.         des.      Ondřej GREPL            73. tpr

3.         čet.      Lukáš KLÍMA spojr Ve 7. mb

Fotogalerie

Nahoru