Úvodní stránka > Aktuality > Cvičení SCREENER 2018 je zplánováno, začíná příprava

Cvičení SCREENER 2018 je zplánováno, začíná příprava

Ve středu 7. března 2018 proběhla v Olomouci závěrečná koordinační konference cvičení SCREENER 2018, představující předěl mezi plánovací a přípravnou fází této mezinárodní události.

 

Vzhledem k účasti zástupců všech zahraničních cvičících byla konference vedena v anglickém jazyce.  „Do cvičení je zapojeno na 25 různorodých prvků a tato konference je příležitostí nejen k detailnějšímu seznámení s chronologickou posloupností, technickými řešeními a způsobem provedení cvičení. Jejím cílem je ale také představit vám detailněji hlavní cvičící jednotky a také před započetím přípravné fáze definovat a vyřešit případné nesrovnalosti či nejasnosti“, pronesl v úvodu konference zástupce řídícího cvičení major Jan Komínek.

 

Hlavním organizátorem cvičení, které proběhne v druhé polovině měsíce května ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá a chráněné krajinné oblasti Beskyd, je stejně jako v předchozích dvou ročnících 7. mechanizovaná brigáda „Dukelská“ a jako takové je zaměřeno na výcvik průzkumných jednotek a příslušníků zpravodajského zabezpečení brigády. Významnou roli ale mají přiděleny hned dva manévrové prapory brigády s přidělenými odbornými prvky.

Do cvičení je zapojena i celá řada dalších útvarů pozemních sil Armády České republiky, prvky vzdušných sil, 601. skupina speciálních sil, dále zahraniční jednotky z Polska, Rakouska, Slovenska a Spojených států amerických a v neposlední řadě i prvky integrovaného záchranného systému, reprezentovány jednotkami PČR a HZS. Celkem se tak cvičení, představující jednu z aktivit podporující rozvoj komplexních schopností Pozemních sil, zúčastní více než 1600 osob.

Nahoru